MAKK Güzellik Merkezi

Makk Güzellik Merkezi Blog

Hafta içi Cumartesi Pazar
09:30 - 19:00 09:30 - 19:00 09:30 - 19:00

Makk Blog

Geri dön
Cilde İyi Gelen Besinler

19Kasım

Cilde İyi Gelen Besinler

Cilde İyi Gelen Besinler

Cilt, kişilerin aynasıdır ve kişilerin kendi sağlıkları hakkında bilgi sahibi olmalarına olanak sağlar. Çok yağlı, çok kuru ya da sivilce problemleri gözlemlenmeye başlanan ciltler, kişilerin sağlığında olumsuz giden bir şeyler olduğunun sinyalini vermektedir. Vitamin eksikliği, sağlıksız gıdalar tüketmek, yeteri kadar beslenmemek, yeteri kadar ve düzenli uyumamak kişilerin bağışıklık sisteminin zayıflamasına neden olur. Ayrıca şok diyetler, fazla kilo gibi oldular da kalp ya da karaciğer gibi önemli organlara zarar vermenin yanı sıra, kişilerin sağlıklarının bozulmasına ve cildinin zarar görmesine neden olmaktadır. Bu bağlamda kişiler ciltlerini dışarıdan beslediği kadar içeriden de beslemek zorundadır. İstediğiniz kadar bakım yapın ya da istediğiniz kadar pahalı ürünler kullanın cilde iyi gelen besinler tüketmediğiniz de, istediğiniz etkiyi sağlamanız oldukça güçtür. Parlak, canlı ve sağlıklı bir cildin en önemli yapı taşı iyi bir beslenme düzeninden ve meyve, sebze gibi sağlıklı gıdaların tüketiminden geçmektedir. Güzelliğinizin daha ön planda olmasını sağlayan cildinizin daha sağlıklı görünmesini sağlayacak besinleri şu şekilde sıralayabiliriz.

Somon

D vitamini ve Omega 3 asidi bakımından oldukça değerli olan somon balığı, kırışık ve sivilce oluşumunu önleyen en önemli besin kaynağıdır. Cilde iyi gelen besinler arasında oldukça değerli olan somon balığı, cilt üzerindeki gerginlik ve stresi azaltarak leke oluşumlarının meydana gelmesini engellemektedir. Ayrıca somon balığı cildi nemlendirme özelliğinin yanı sıra, sağlıklı saçlara sahip olmak içinde tüketilmesi gereken bir besindir.

Kırmızıbiber

Kırmızıbiber, içinde bulundurduğu karotenoid sayesinde kan dolaşımını büyük ölçüde hızlandırmakta ve kişilerde görülen kırışıklık problemlerini ortadan kaldırmaktadır. Oldukça düşük kaloriye sahip olan kırmızıbiber, salatalarda ve yemeklerde sıklıkla kullanılmalı, en önemli organımız olan cilt içeriden desteklenmelidir.

Ispanak

Sebzelerincilde iyi gelen besinler arasındaki yeri yadsınamaz durumdadır. Ispanak ise içerdiği vitaminler sayesinde, en değerli yeşil sebzeler arasında kalmaktadır. C, E ve A vitamini bakımından çok değerli olan ıspanak, cildi her anlamda desteklemekte ve tüm cilt sorunlarının tedavisinde kullanılabilmektedir.

Kereviz

Lif bakımından oldukça zengin olan kereviz, düşük kalorili olması nedeni ile rahatlıkla tüketilebilmektedir. Yemek ya da salata olarak tüketebileceğiniz kereviz, cildin nemlenmesini, kırışık etkisinin ve çatlak oluşumlarının azalmasını sağlamaktadır.

Lütfen telefonunuzu dik konuma getiriniz.