MAKK Güzellik Merkezi

Bölgeler

Hafta içi Cumartesi Pazar
09:30 - 19:00 09:30 - 19:00 09:30 - 19:00

Makk Blog

Geri dön

Altunizade Epilasyon Merkezi

Çoğu insanın en çok zorluk çektiği sorunlardan biri de istenmeyen tüylerden kalıcı olarak kurtulmak için çözüm bulmaktır. Epilasyon teknolojisi ilerledikçe artık bu sorun da tarihe karışmaktadır. Altunizade Epilasyon Merkezi olarak tıbbi bilgi ve uzmanlık gerektiren bu işlemi doğru epilasyon yöntemini başarı ile uygulayarak, vücudunuzdaki tüm istenmeyen kıl sorunundan çok kısa zamanda kurtulmanızı sağlamaktayız. Epilasyon uzmanlarımız; kıl ve vücut anatomisi konusunda oldukça fazla bilgi donanımına sahip, tıbbi alanda eğitim görmüş profesyonellerdir. Firmamız iş kolunun olması gereken tüm evrak ve sertifikalarına sahip olup, pek çok başarılı sonuçlara imza atmıştır. Epilasyon işlemleri sterilize edilmiş ortamlarda, hijyene azami önem verilerek gerçekleştirilmektedir.

Epilasyon Türleri

Altunizade Epilasyon Merkezi epilasyon için pek çok yöntem uygulamaktadır;

  • Işıklı Epilasyon (Lazer ve foto epilasyon)
  • İğneli Epilasyon (Elektro epilasyon)
  • Ampullü Epilasyon ve
  • Jelli Epilasyon yer almaktadır.

Epilasyon türü; uygulanacak bölgeye, kılların yoğunluğuna, ten rengine ve kişinin anatomisine göre seçilmektedir. Böylece kısa zamanda etkili çözüme ulaşmak daha kolay olmaktadır.  Lazer epilasyon, ışık enerjisi ile kıl köklerinin hızlı, güvenli ve kalıcı olarak yok edilmesini sağlayan bir yöntemdir. Diğer yöntemlere göre çok daha az acılıdır. Cilde zarar vermeksizin kıl kökünü ısı ile yok etmektedir. Lazer epilasyonun hedefi kıl fölikülünün çevreleyen renk hücreleri olduğundan, kılların rengi başarılı bir sonuç için çok önemlidir. Son zamanlarda uygulanan buz epilasyon yöntemi acıyı tamamen yok etmeyi başarmıştır. 15 yaşını tamamlamış ve koyu renk tüylere sahip herkes lazer epilasyon yaptırabilmektedir. Bu uygulamadan sonra ciltte hafif kızarıklık görülse de bu durum kesinlikle geçicidir. Seans sayısı uygulanacak bölgeye, kılların rengi ve sıklığına göre belirlenmektedir. Dozu ve seans sayısı uygun ayarlanan epilasyon uygulamaları kıl sorununu tamamen çözecektir.

Epilasyon Hangi Bölgelere ve Kimlere Yapılmaz?

Kulak ve burun içerisindeki kıllara, et benlerinin üzerine, ana damar üzerine, saçlara, kaşlara ve kaş altına epilasyon yapılmamalıdır. Altunizade Epilasyon Merkezi;astım hastalarına, HIV, hepatit B, ve HSV gibi virüs taşıyanlara, kalp pili ve metal protezi olanlara, cilt kanseri hastalarına, hamilelere, yaralı bölgelere, mantar ve egzama hastalığına sahip olanlara, 15 yaşından küçüklere epilasyon işlemi uygulamamaktadır.

Lütfen telefonunuzu dik konuma getiriniz.