MAKK Güzellik Merkezi

Kalıcı Makyaj

Hafta içi Cumartesi Pazar
09:30 - 19:00 09:30 - 19:00 09:30 - 19:00
Kalıcı kaş

Kalıcı Kaş

Kaşlar kişilerin bakışlarının belirginleşmesini, daha net ve keskin bir ifade vermesini sağlayan unsurlardır. Kaşlarında seyrelme, dökülme ve bunun gibi sorunlar yaşayan kişilerin, sıklıkla tercih ettiği bir uygulama olan kalıcı kaş, açık renkli tüylere sahip olan kişiler tarafından da tercih edilmektedir. Kalıcı kaş uygulaması, kişilerin yüz şekline uygun olarak ve istekleri doğrultusunda belirlenmektedir. Kalıcı kaş uygulaması, organik içerikli boyaların, steril iğneler aracılığı ile kişilerin üst deri katmanına aktarılması şeklinde uygulanmaktadır. Deri zamanla boyayı atacağı için yapılan işlem düzenli aralıklar ile tekrarlanmalıdır.


Kalıcı Kaş Uygulaması Nasıl Yapılmaktadır ?

Kalıcı kaş ya da microblading uygulaması, üç aşama üzerinden yürütülmektedir. Kalıcı kaş uygulamasına başlarken merkezimizde hizmet veren uzman danışmanlarımız, uygulama yapılacak kişi ile koordineli bir şekilde kaş tasarımına karar vermektedir. Bu aşamaya ek olarak cilt rengi ve tipine uygun kaş boyası da belirlenmektedir.

ikinci bölümde, özel boyalar ve kalemler ile kalıcı kaş işlemi uygulanmaya başlanmaktadır. Hijyen kurallarına son derece dikkat edilerek, kalemlerin uçlarına tek kullanımlık, steril iğneler takılmakta ve bu iğneler yardımı ile boya parçacıkları derinin en üst tabakasına işlenmektedir. Uygulama için oldukça çeşitli yöntemler bulunmaktadır. İşlemin dikkatli kişiler tarafından yapılması ve doğal bir görüntü yakalanması adına uygulanan çiziklerin tek yönlü ve kıl yönünde olması gerekmektedir. Boyanın çok derine inmeden, ilk katmanda yer edinmesi sağlanmaktadır. Tamamlanan kalıcı kaş uygulamalarının, etkin bir şekilde koruyuculuğunu sağlaması için beş hafta sonra tekrar bir kontrol yapılması gerekmektedir. Ayrıca doğru bakım ve dikkate alınan öneriler sayesinde, kullanım süreleri büyük ölçüde uzatılabilmektedir.


Kalıcı Kaş Uygulaması Kimlere Yapılabilmektedir ?

Merkezimizde, kalıcı kaş uygulamaları her yaş grubundan insana ihtiyaç ya da istekleri doğrulusunda yapılabilmektedir. Kalıcı kaş uygulaması, genel olarak yaşa bağlı dökülme ve seyrelme gibi sorunlar yaşayan kişiler tarafından tercih edilmektedir. Fakat kalıcı kaş uygulaması kişilerde dökülme ya da seyrelme gibi durumlar olmasa dahi, estetik kaygılar doğrultusunda da uygulanabilmektedir. Merkezimizde kullanılan boyalar tamamen organik içeriklere sahiptir. Fakat her ihtimal göz önüne alınarak aşırı hassas ciltli kişilere, hamilelere, çeşitli sağlık sorunları nedeni ile tedavi gören ve emziren kişilerekalıcı kaş uygulaması tavsiye edilmemektedir.

Kalıcı Dudak Renklendirme Detaylı Bilgi
Kalıcı Eyeliner Detaylı Bilgi
Microblading Detaylı Bilgi
BB glow Detaylı Bilgi
Kirpik Lifting Detaylı Bilgi
Saç Simülasyonu Detaylı Bilgi
Kaş vitamini Detaylı Bilgi

Lütfen telefonunuzu dik konuma getiriniz.