MAKK Güzellik Merkezi

Kalıcı Makyaj

Hafta içi Cumartesi Pazar
09:30 - 19:00 09:30 - 19:00 09:30 - 19:00
Microblading

Microblading

Microblading günümüzde oldukça popüler ve yaygın bir kalıcı kaş tekniği olarak uygulanmaktadır. Microblading yapıldığında kaşlar oldukça doğal bir görünüme kavuşmaktadır. Ayrıca bu yöntemle kaşlara istenilen şekil verilmektedir. Herhangi bir makineye ihtiyaç duymadan oldukça basit malzemelerle microblading tekniği yapılmaktadır. Microblading uygulamasında Microblading özel boyası kullanılır.


Microblading Yapılışı

Microblading yapılmadan önce basit bir kalemle kaşlara şekil verilmektedir. Kaş şeklinin belirlenmesi önemlidir. Uygun kaş şekli için microblading uzmanları yüz tipine göre kişiye gidecek olan bir şekil belirlemektedir. Bir boya kalemiyle belirlenen kaş şekli çizilir. Müşteriye bu çizim gösterilir ve kişinin de fikirleri sonucu onayı alındıktan sonra çizilecek olan kaş şekline karar verilir. Karar verildikten sonra yapılacak olan bölge kremle uyuşturulur. Microblading işlemi için özel olarak tasarlanmış iğneler kullanılmaktadır. Bu iğneler tek kullanımlık olmaktadır. Microblading iğnesini yanında microblading kalemi özel olarak tasarlanmıştır ve her ikisi işlemde kullanılır. Uygun olan renk seçimi yapıldıktan sonra  microblading iğnesi renk boyasına karıştırılarak kaş üzerinde belirlenen çizgi dahilinde işlenmeye başlar. Çizimi aşamasındayken iğnenin ucunda yer alan boya da bir alt tabakaya doğru geçmektedir. Derinin alt tabakasına işlenmiş olan bu boya kaşa doğal bir görünüm kazandırır. Microblading işlemi bu konuda eğitim almış uzmanlarımız tarafından profesyonel bir şekilde yapılır.

Microblading işlemi kalıcı bir uygulamadır. Microblading işleminin kaşlarda kalıcılık süresi  yaklaşık olarak  9 aydan 18 aya kadar olmaktadır. Herkesin cilt yapısına göre kalıcılık süresi değişir. Microblading işleminde krem ile işlemin yapılacağı bölge uyuşturulduğu için herhangi bir ağrı veya acı hissedilmez. Microblading işlemi yapıldıktan sonra ilk uygulanan renkte biraz açılma meydana gelir. Yapılan işlem anında, kaşlara uygulanan boya oldukça koyu görünmekte fakat yaklaşık olarak 20 gün sonra istenilen renk tonuna ulaşılmaktadır. Dolayısıyla istenilen renk tonuna ulaşıldıktan sonra da hafif bir rötuş işlemi yapılarak tam olarak kaşa şekil verilmektedir. Microblading işleminde kaliteli boya uygulanması önemlidir. Kaliteli boyayla birlikte uzmanlar tarafından yapılan microblading işlemi ile etkili ve başarılı sonuçlar elde edilir.

Kalıcı kaş Detaylı Bilgi
Kalıcı Dudak Renklendirme Detaylı Bilgi
Kalıcı Eyeliner Detaylı Bilgi
BB glow Detaylı Bilgi
Kirpik Lifting Detaylı Bilgi
Saç Simülasyonu Detaylı Bilgi
Kaş vitamini Detaylı Bilgi

Lütfen telefonunuzu dik konuma getiriniz.