MAKK Güzellik Merkezi

Kalıcı Makyaj

Hafta içi Cumartesi Pazar
09:30 - 19:00 09:30 - 19:00 09:30 - 19:00
Kalıcı Eyeliner

Kalıcı Eyeliner

Günümüzde artık kalıcı makyaj uygulamalarına eklenen kaş tasarımları ile birlikte kalıcı eyeliner uygulamasının da yaygın bir şekilde kullanımı artmaktadır. Gözlere eyeliner çekimi kadınların vazgeçilmez bir makyaj rutinidir. Çünkü gözlere yapılan eyeliner gözlere olduğundan daha farklı, daha derin anlam katmakta ve daha muhteşem görünmesini sağlamaktadır. Bu yüzden kadınlar her gün eyeliner çekmek isterler. Fakat bununla birlikte eyeliner her ne kadar çok güzel görünse de uygulamayı yapma aşaması zor olmaktadır. Eyeliner çizgisini tek bir çizgi halinde özellikle elleri titretmeden çizmek oldukça zordur. Aynı şekilde her gün her akşam eyeliner temizlemek zaman kaybettirir. Kalıcı eyeliner ile her daim güzel görünmek mümkün olduğu için kadınlar tarafından sıklıkla tercih edilen bir uygulamadır.


Kalıcı Eyeliner Uygulaması

Kalıcı eyeliner, üst göz kapağının üst katına yapılan kalıcı bir uygulamayı ifade etmektedir. Kalıcı eyeliner şekilsel olarak ince, uzun kuyruklu, kalın yada kısa kuyruklu olabilir. Kalıcı eyeliner uygulaması kişiye oldukça pratiklik kazandırır ve uzun bir süre kalıcılığını korumaktadır. Kalıcı eyeliner işlemi bir dövme işlemi değildir. Çünkü kalıcı eyeliner yönteminde cildin çok derinlerine inilmez. Kalıcı eyeliner uygulamasında göz kapağının üst kısmındaki derinin bir altına boyayla işlem yapılır. İstenilen renkte eyeliner çizgisi çizilir. Kalıcı eyeliner yönteminde, eyeliner olarak üretilmiş özel boyalar ve malzemeler kullanılmaktadır. Kalıcı eyeliner uygulamasının kalış süresi yaklaşık olarak 1,5 ve 3 yıl arasında değişmektedir. Yavaş yavaş çizgiler daha sonradan silinmeye başlar ve zaman içerisinde kaybolur.

Merkezimizde kalıcı eyeliner uygulaması profesyonel uzmanlar tarafından yapılmaktadır. Kalıcı eyeliner uygulamasında herhangi bir ağrı yada acı hissedilmez. Teknik olarak yapılma süresi ortalama olarak yarım saat ve 1 saat arasındaki bir zaman dilimini kapsar. Kalıcı eyeliner uygulamasından önce göz kapağının analizinin yapılması, incelenmesi gerekir. Yüz tipine giden eyeliner çizgisi için müşterinin istekleri göz önünde bulundurularak, nasıl bir eyeliner çizgisine sahip olacağı da belirlendikten sonra özel eyeliner boya kalemi ile çizgi oluşturulur.

Kalıcı eyeliner yaptıran kadınların dikkat etmesi gereken bazı hususlar vardır. Kalıcı eyeliner sonrasında gözlerde bir alerji oluşma riski bulunabilir. Bu yüzden göz sağlığı oldukça önemli olduğu için herhangi bir alerji oluşma riskine karşılık olarak önceden bir test yapılır.

Kalıcı kaş Detaylı Bilgi
Kalıcı Dudak Renklendirme Detaylı Bilgi
Microblading Detaylı Bilgi
BB glow Detaylı Bilgi
Kirpik Lifting Detaylı Bilgi
Saç Simülasyonu Detaylı Bilgi
Kaş vitamini Detaylı Bilgi

Lütfen telefonunuzu dik konuma getiriniz.