MAKK Güzellik Merkezi

Epilasyon

Hafta içi Cumartesi Pazar
09:30 - 19:00 09:30 - 19:00 09:30 - 19:00
Buz Lazer Epilasyon

Buz Lazer Epilasyon

Son dönemlerde sıklıkla kullanılan ve en popüler uygulamalardan biri olan buz lazer, istenmeyen tüylerden kurtulmanın en etkili ve kalıcı yollarından biridir.Buz lazer uygulaması normal lazer uygulamasından farklı olarak, uzun süre serinlik etkisi yaratacak bir ıce teknolojisine sahiptir. Merkezimizde kullandığımız buz lazer uygulaması cihazlarının başlıkları, işlem sırasında cildin rahatlamasını ve serinlemesini sağlamaktadır. Uygulama başlığı kişilerin cildine temas ettiğinde, buz etkisi yaratmakta ve kişilerin cildini eksi üç dereceye kadar soğutmaktadır. Bu uygulamam hastaların daha konforlu ve rahat bir uygulama geçirmesini sağlamak amacı ile kullanılmakta ve oluşabilecek yan etkileri minimuma indirmektedir. İşlem sırasında acı eşiği oldukça düşük olan kişiler bile herhangi bir acı hissetmemekle birlikte, uygulama sayesinde kişilerin cildinde leke ve yanık oluşma ihtimali ortadan kalkmaktadır. buz lazer epilasyonlarının işlem süreleri, uygulama yapılacak bölgeye göre değişiklik göstermektedir. Oldukça kısa süreler içinde tamamlananbuz lazer, tüm vücuda uygulandığında en fazla kırk beş dakika sürmektedir.


Buz Lazer Epilasyonda Kaç Seansta Etkili Bir Sonuç Almanızı Sağlar?

Kişilerin tüyleri, 3 ana evrede büyüme göstermektedir. Dinlenme, aktif ve dökülme olarak adlandırılan bu evreler, farklı zamanlarda ve birbirinden bağımsız bir şekilde işleyiş göstermektedir. Buz lazer ve diğer lazer epilasyon uygulamaları, en iyi etkiyi kişilerin tüylerinin aktif döneminde göstermektedir. Bu nedenle merkezimizde buz lazer uygulamaları, kişilerin tüylerinin aktif olduğu dönemlerde yapılmaktadır. Buz lazer uygulaması, ilaç tedavileri, hormon bozuklukları ve bunun gibi nedenlerden dolayı kişiden kişiye göre değişiklik gösterecek şekilde sonuçlar verebilmektedir. En gelişmiş ve farklı özelliklere sahip buz lazer uygulaması yukarıda belirtilen etkenler göz önüne alınmadığında, en fazla dört ile altı seans sonucunda en yüksek etkiyi almanızı sağlamaktadır. İlaç tedavisi ve hormon düzeyi gibi etkenlerin dışında, seans sayıları kişilerin tüy yoğunluğuna, tüy yapısına, tüylerinin kalınlığına ve cilt yapısına göre değişiklik göstermektedir. Bu nedenle bazı kişilere altı seanstan fazla uygulama yapılması gerekebilmektedir.


Buz Lazer Epilasyon Hangi Bölgelere Uygulanmaktadır?

Buz lazer Epilasyon, kadın ve erkek vücudunda hemen hemen her alana uygulanabilen bir işlemdir. Buz lazer, kulak içi, kaş arası, burun içi gibi riskli ve ince detay gerektiren yerlere dahi uygulanabilmektedir. Buz lazer yöntemi, göz kapağı ve göz çevresi dışında vücudun tüm alanlarına uygulanabilmektedir.

 

Acısız Buz Lazer Detaylı Bilgi
Erkek Epilasyon Detaylı Bilgi
Kadın Epilasyon Detaylı Bilgi

Lütfen telefonunuzu dik konuma getiriniz.