MAKK Güzellik Merkezi

Makk Güzellik Merkezi Blog

Hafta içi Cumartesi Pazar
09:30 - 19:00 09:30 - 19:00 09:30 - 19:00

Makk Blog

Geri dön
Bölgesel Zayıflama Nasıl Yapılır?

11/19/2020

Bölgesel Zayıflama Nasıl Yapılır?

Bölgesel Zayıflama Nasıl Yapılır?

Bölgesel zayıflama kilo vermekten ziyade vücuttaki bir bölgeye odaklanarak, bazı teknolojik aletler ile uygulanan zayıflama yöntemidir. Örneğin normal bir kiloya sahip fakat göbek bölgesinde fazla yağ olduğu zaman genellikle bölgesel zayıflama yöntemine başvurulur. Göbek ya da başka bölgedeki yağlar bazen kilo verilse ve hatta spor yapılsa dahi gitmemektedir. Bölgesel incelme için birkaç alternatif yöntem vardır. Acısız şekilde, cerrahi işleme gerek duyulmadan, uygulaması kolay ve basit yöntemlerdir. Bu uygulamalardan sonra kişi normal hayatına kaldığı yerden devam edebilir.Bölgesel zayıflama nasıl yapılır? sorusu ise herkesin merak ettiği bir sorudur.

Bölgesel Zayıflama Yöntemi Çeşitleri

Bölgesel zayıflama için birden fazla yöntem vardır. Fakat uygulayış şekli ve uygulama amacı olarak birbirine benzemektedirler. Bu yöntemlerden hangisinin uygulanacağı ise kişiye bağlıdır. Bu yöntemler hastanın vücut şekli, yağ oranı gibi bazı faktörlere bağlı olarak değişmektedir. Bu yöntemler soğuk lipoliz, odaklı ultrason ve lipomatik olarak 3'e ayrılır.

Tedavinin Uygulama Şekli ve Sıklığı

Bölgesel zayıflama nasıl yapılır? sorusunun cevapları şu şekildedir; Odaklı ultrasonda Bölgesel zayıflama için hedeflenen bölgedeki yağ hücrelerine hasar vererek yok olmalarını sağlamaktır. Uygulama sırasında ağrı olmaz. İşlem bittikten sonra bile 1 yıla kadar bu yağ hücrelerinin azalması ve yok olması işlemi devam etmektedir. İşlemden sonra kişi sağlıklı beslenirse tekrar seans yapma gereği yoktur. Ancak fazla kilolu kişilerde belirli bir süre sonra tekrar seans yapmak gerekebilir. Soğuk lipolizde ise yine soğuk his veren başlıklar ile yağların parçalanması sağlanır. Son olarak liposuctionın alt kollarından olan bu yöntemde yine aynı şekilde yağların parçalanması ile yapılmaktadır. Bu işlemler aşırı kilolu kişilerde ve emziren annelerde yapılmamaktadır.

İncelme Ne Zaman Fark edilir?

Tedavinin sonuçları kişiye göre değişiklik gösterir. Bu değişikliğin temeli ise hastanın hidrosyan değeridir. Hidrosyan değeri %60dan yüksek olan hastalarda ilk seans bitiminde bile uygulamanın etkisi görülebilir.%50 hidrosyan değerine sahip hastalarda ise sonuç genellikle 2 seans sonrasında ortaya çıkmaktadır. Aynı zamanda incelme yaklaşık olarak 1 seneye kadar yavaş bir şekilde devam eder. Bu yöntemlerin etkili olabilmesi ve kalıcı olabilmesi için beslenme düzenlerinin değiştirilmesi gerekmektedir. Sağlıklı beslenme düzenine sahip olarak incelen bölge korunabilir.

Lütfen telefonunuzu dik konuma getiriniz.