MAKK Güzellik Merkezi

Makk Güzellik Merkezi Blog

Hafta içi Cumartesi Pazar
09:30 - 19:00 09:30 - 19:00 09:30 - 19:00

Makk Blog

Geri dön
Buz Lazer İle Harika Sonuçlar

19 ARALIK

Buz Lazer İle Harika Sonuçlar

Buz Lazer İle Harika Sonuçlar

İstenmeyen tüyler kadınlarda da erkeklerde de büyük bir problem oluşturur. Bunun için tüylerden kurtulmak amacıyla bir sürü yola başvurulur. Ağda ve jilet gibi yöntemler acılı ve kısa süre geçerli olan işlemlerdir. Lazer epilasyon en çok tercih edilen çözümlerden biridir. Tercih edilme nedenleri ise hem kalıcı bir şekilde tüylerden kurtulabilme imkanı hem de sürekli çıkan bir tüy olmadığından onu almak için zamana da ihtiyaç duyulmamasıdır. Gelişen teknolojiler ile Buz lazer adında yeni bir lazer uygulaması gündemdedir. Bu cihaz diğer lazerlere göre daha acısız bir işlem sunmaktadır. Buz lazer ile harika sonuçlar alınabilmektedir.


Buz Lazer Nedir?

Buz lazer, ucunda bulunan bir soğutma aracı ile uygulama esnasında cildi soğutur. Her türlü cilt tipi ve kıl tipi üzerinde etkilidir. Normal lazer aletleri ince ve açık renkteki kılları görmediği için onlarda her cilt tipine etkili işlem yapılamamaktaydı. Buz lazer her türlü kılı algılayabiliyor. Diğer lazer cihazlarıyla karşılaştırıldığında onlardan daha geniş alanlara uygulama yapabiliyor. Bir atışta birçok kıl kökünü hedef alabilir, aynı zamanda cildi soğuttuğu için acı minimum seviyede olur. Seans süreleri ise yaklaşık olarak 40 dakika sürmektedir. Tek atışta birçok kıl köküne etki ettiği için kıllar üzerinde yüksek etkiye sahiptir. Bu yüzden de genelde 6 seans ile tamamen tüylerden kurtulmuş olunur. Her zaman her mevsim buz lazer yaptırılabilir. Cilt için hiçbir zararı da bulunmaz. Yani Buz lazer ile harika sonuçlar almak çok kolaydır.


Buz Lazerin Uygulandığı Bölümler

Buz lazer vücudun her bölümüne rahatlıkla uygulanabilir. Hatta yüz bölgesine de uygulanabilmektedir. Yüzdeki tüyler en hızlı uzayan tüylerdir ve kökleri diğer tüylere göre daha derindedir. Yüz hassas bir bölge olduğu için ona göre bir epilasyon yöntemi seçilmelidir. Bunun için ise en uygun ve en güvenilir yöntem buz lazerdir. Çünkü buz lazer her türlü tüye etki ettiği için ve cilde soğukluk verdiği için yüz bölgesinde en güvenli yöntemdir. Hamile bayanlar dışında buz lazer herkese yapılabilir.

Lütfen telefonunuzu dik konuma getiriniz.