MAKK Güzellik Merkezi

Makk Güzellik Merkezi Blog

Hafta içi Cumartesi Pazar
09:30 - 19:00 09:30 - 19:00 09:30 - 19:00

Makk Blog

Geri dön
Cildinize Uygun Ürün Seçimi

19Kasım

Cildinize Uygun Ürün Seçimi

Cildinize Uygun Ürün Seçimi

Cildinize uygun ürün seçimi, kişilerin cilt problemleri yaşamasına engel olmaktadır. Kullanılan ürünün ciltle uyum sağlamaması sonucunda cilt sorunları yaşanabilir. Bu sadece görünüm açısından değil, cildin sağlığı bakımından da önemlidir. Cildin parlak ve diri olması sağlıklı olduğunun bir göstergesidir. Cilt bakımına önem vermek, yaş alırken ki problemleri azaltmada yardımcı olur. Kişinin belirli bir yaştan sonra, cilt temizliği için ayda bir kez cilt bakımı yaptırması gerekiyor.  Bu işlem düzenli olarak yapılır ise cildi korumaya yardımcı olunur. Çevresel koşullar, stres, yanlış beslenme ve buna benzer birçok nedenden dolayı cilt olumsuz yönde etkilenmektedir. Cilt tipini bilmeden yanlış ürün kullanarak, cilt problemleri yaşanır ve cildinize uygun ürün seçimi sayesinde bu sorunlar ortadan kalkar.

Normal Cilt

Görünüm olarak şeffaftır. Lekesiz, gözenekler kapalı ve problemsiz cilt olarak adlandırılır. Süt tipi temizleyiciler, alkol oranı normal seviyede olan tonikler, su bazlı hafif nemlendiriciler bu cilt tipi için uygun ürünlerdir.

Karma Cilt

T bölgesi olarak bilinen alın, burun ve çene bölgeleri yağlı bölgedir. Yağlı alanlarda siyah noktalar ve gözenekler görülebilir. Bu tip cilt için kullanılacak ürünler ise; süt tipi temizleyiciler, düşük alkol oranlı tonikle ve cilt yapısına göre nemlendirici kullanılmalıdır.

Kuru Cilt

Görünüm olarak üst deri ince bir yapıya sahiptir. Gözenek yok denecek kadar ufak ve kapalıdır. Kuru cildin yağ salgılanması normalden çok düşük olduğu için, mat görünümlüdür ve ciltte soyulmalar görülebilir. Cilt yapısı gergin olsa bile çok çabuk kırışır. Kuru ciltliler için, cildinize uygun ürün seçimi yaparken başta gelen ürünlerden biri yağ içeriği olan nemlendiricilerdir. Onun dışında süt tipi temizleyiciler, alkolsüz tonikler, besleyici gece kremleri ve nemle yağ depolayan maskeler kullanılmalıdır.

Yağlı Cilt

Ciltte parlak ve yağlı bir görünümü vardır. Genellikle gözeneklerin içleri dolu olur. Bazen kaşıntı ve yanma görünebilir. Dışarıda ki ve içerideki etkenlere daha çok duyarlıdır. Bu cilt tipi diğer cilt tiplerine göre daha hassas olduğu için, ürünlerin mutlaka doğru kullanılması gerekiyor.  Alkolsüz tonik kullanımı kesinlikle olmaması lazım, bu cilt tipleri susuz olduğu için su bazlı hafif nemlendirici kullanılmalıdır. Bu bakımlar yanı sıra antiseptik sabunlarla da bu cilt tipi için takviye yapılmalıdır.

Lütfen telefonunuzu dik konuma getiriniz.