MAKK Güzellik Merkezi

Makk Güzellik Merkezi Blog

Hafta içi Cumartesi Pazar
09:30 - 19:00 09:30 - 19:00 09:30 - 19:00

Makk Blog

Geri dön
Cilt Bakımı Nedir, Yaptırırken Nelere Dikkat Etmelisiniz?

19Kasım

Cilt Bakımı Nedir, Yaptırırken Nelere Dikkat Etmelisiniz?

Cilt Bakımı Nedir, Yaptırırken Nelere Dikkat Etmelisiniz?

Cilt bakımı, problemli cilde sahip olsun veya olmasın herkesin muhakkak düzenli olarak yaptırması gereken bir bakım türüdür. Cilt bakımı esnasında, gözenekler kirlerden arınırken ciltte oluşan veya oluşabilecek sorunların da önüne geçilmesi hedeflenmektedir. Pek çok kişinin bu konu hakkında merak ettiğicilt bakımı nedir, yaptırırken nelere dikkat etmelisiniz? gibi sorular oldukça önemlidir. Çünkü cilt bakımının bu işi bilen uzman kişiler tarafından yapılması ancak etkili sonuçların alınmasını sağlar. Aksi halde cilt bakımı hakkında bilgisi olmayan herhangi bir yere bu işlemi yaptırmak daha büyük cilt problemleri ile karşı karşıya kalmanıza sebep olabilir.

Kişisel ve Profesyonel Cilt Bakımı Uygulamalarında Dikkat Edilmesi Gerekenler

Cilt bakımı nedir, yaptırırken nelere dikkat etmelisiniz? soruları değerlendirirken, cilt bakımının hem erkekler hem de kadınlar için geçerli bir uygulama olduğu unutulmamalıdır. Kişisel bakımımızda dikkat etmemiz gereken en önemli nokta cilt tipimize uygun bir temizleme ürününün seçilmesidir. Bu noktada ürün seçimi yaparken şunlara dikkat edilebilir;

* Cilt ürününüzü seçerken, içeriğinde, ciltte kurumaya ve tahrişe neden olan sodyum lauryl sülfat isimli bileşiğin olmamasına dikkat etmelisiniz.

* İçerisinde alkol bulunan temizleme tonikleri, cildin kurumasına, aşırı yağlanmasına veya çatlamasına neden olabilirler. Bu sebeple alkolsüz tonikler ile cilt temizliğini gerçekleştirmek, ciltte bulunan doğal yağlara zarar vermeden temizlenmesini sağlar.

* Cilt bakımında çok sık tercih edilen fakat cildin ph dengesini bozan sabun kullanımından da uzak durulması gerekmektedir.

* Yağlı cilt kremleri kullanmak da özellikle göz çevresinde tahrişlere, kızarıklıklara ve kırışıklıklara sebep olabilmektedir. Bu sebeple seçtiğiniz cilt bakım kreminin yağsız olması önemlidir.

Kendi oluşturduğumuz cilt bakım rutini her zaman derinlemesine bir temizlik sağlamayabilir. Bu sebeple belirli aralıklar ile cilt bakım uzmanlarına başvurmakta fayda vardır. Cilt bakımı nedir, yaptırırken nelere dikkat etmelisiniz? gibi soruların detaylı bilgilendirmesini yapacak olan cilt bakım uzmanı, cilt tipinizi tespit ederek gerekli bakım işlemini gerçekleştirir. Profesyonel cilt bakımı yaptırmaya karar verdiğinizde dikkat etmeniz gereken bazı önemli detaylar vardır. Bunlar;

* Bakım uygulaması yaptırmak için seçtiğiniz yerin güvenilir olması,

* Kullanılan malzemelerin doğal içerikli ve kişinin cilt tipine uygun seçilmesi,

* Uygulamayı yapacak kişinin cilt bakımı hakkında uzman olması,

* Uygulanan işlemin işe yarar sonuçlar getirmesi, şeklinde sıralanabilir.

Lütfen telefonunuzu dik konuma getiriniz.