MAKK Güzellik Merkezi

Makk Güzellik Merkezi Blog

Hafta içi Cumartesi Pazar
09:30 - 19:00 09:30 - 19:00 09:30 - 19:00

Makk Blog

Geri dön
Cilt Bakımı Uygulamaları Aşamaları Nelerdir?

19Kasım

Cilt Bakımı Uygulamaları Aşamaları Nelerdir?

Cilt Bakımı Uygulamaları Aşamaları Nelerdir?

Profesyonel anlamda yapılan cilt bakımı uygulamaları aşamaları nelerdir? Lifting uygulaması, peeling uygulamaları, buhar uygulama, cilt temizleme işlemleri, ıyontoferez uygulamaları, maske uygulamaları bu bakım uygulamalarındandır. Bunun yanı sıra scrubber ve vakum ile komedon denilen siyah nokta temizliği, masaj ve nemlendirme uygulamaları da sayılabilir.

Temel cilt bakımları, her yetişkin bireyin mevsim geçişlerinde yaptırmış olduğu bir uygulamadır. Periodik aralıklar ile yapıldığında başarılı sonuçlar elde edilebilmektedir. Bunun için cilt, öncelikle temizlenmektedir. Cilt temizleme işleminden sonra peeling uygulaması yapılmaktadır. Yapılan peeling uygulaması ile gözeneklerin açılması amaçlanmaktadır. Peeling işlemi sonrası ise maskeleme işlemi yapılır. Ve  nemlendiriciler ile işlem sonlandırılmaktadır.

Bahsedilen bu içerikler bazında cilt bakımı uygulamaları aşamalarını daha detaylı anlatmak gerekirse;

* Öncelikle cilt, uygun bir şekilde temizlenmektedir. Sonrasında cildi, ölü deriden arındırmak ve hücre yenilenmesini artırmak için peeling uygulaması yapılmaktadır.
* Peeling işlemi sonrası cildin gözeneklerini açmak amacı ile solüsyon uygulaması yapılmaktadır.
* Cilt, dezenfekte olduktan sonra ultrason işlemi ile cilt tipine uygun olacak şekilde serum veya ampuller cilde uygulanmaktadır. Ardından cilt tipine uygun yoğun nem maskesi uygulanmaktadır.
* Yoğun nemlendirici maske, cilde uygulandıktan sonra yaklaşık 10 dakika beklenmektedir. Cilde uygulanan maskeden sonra, tonikler ile cilt sıkılaştırılmaktadır ve son olarak uygun bir nemlendirici ile cilde masaj yapıp rahatlatılmaktadır.


Cilt Bakımı Uygulamalarından Peeling Uygulaması Nedir? Ne İşe Yarar?

Peeling uygulaması nedir? Cildin sağlıklı yapısını sürdürebilmesi için ihtiyaç duyduğu temizliği, cildi ölü deriden arındırma yoluyla sunan yöntemlere peeling denmektedir. Peeling özelliği taşıyan ürünler, içlerinde bulunan partiküller sayesinde ciltte ve saç derisinde biriken ölü hücreleri temizlemek için en ideal çözümü sunmaktadır. Peeling, cilde parlak ve canlı bir görünüm kazandırırken, siyah nokta ve sivilce oluşumunun da önüne geçmektedir. Peeling yapılmış bir cilde, krem ya da serum uygulandığında olumlu sonuçlar alınmıştır.

Dudak peelingi, dudakların pul pul şeklinde oluşan görünümünü engellemektedir. Ayak peelingi ise ölü deriyi atarak ayak derisinin nefes almasını sağlamaktadır. Saç peelingi ise kafa derisinde aynı işlevi görerek daha parlak ve sağlıklı saçlara kavuşmamıza yardımcı olmaktadır. Böylelikle sağlıklı saçların daha hızlı uzamasını sağlayarak kırılmalara karşı dayanıklılığını arttırır.

 

 

Lütfen telefonunuzu dik konuma getiriniz.