MAKK Güzellik Merkezi

Manikür Pedikür

Hafta içi Cumartesi Pazar
09:30 - 19:00 09:30 - 19:00 09:30 - 19:00
Kalıcı Oje

Kalıcı Oje

Kalıcı oje sürekli oje yenileyecek vakti olmayan, yoğun bir şekilde çalışan, tatile gidecek olan ve ojelerinin bozulmasını istemeyen, her gün oje sürmekle uğraşmak istemeyen kişiler tarafından özellikle tercih edilen bir uygulamadır. Bunun dışında bozulmaması, sürekli yenileme gerektirmemesi, kolay bir şekilde uygulanabilir olması, uygulanan ilk görünümünü koruması, uzun süre kullanılabilir olması ve zararsız bir işlem olması gibi pek çok nedenden dolayı herkes tarafından tercih edilen bir seçenektir.


Kalıcı Oje Nasıl Uygulanır?

Kalıcı oje uygulamasında ilk olarak tırnakların tercih edilen şekil ve uzunlukta törpülenmesi işlemi gerçekleştirilir. Daha sonra tırnak yüzeyindeki yağın arındırılması için kullanılan solüsyonlar ile tırnak yüzeyi matlaştırılır. Tırnak yüzeyindeki çizgilenmeler ve pütürleri kapatmak için baz uygulanır. Ardından tırnaklar UV ışığının altında 10 saniye kadar bekletilir. Daha sonra tırnaklara istenilen renk ve şekillerde oje sürülür, sonra tekrar UV ışığı altında 60 saniye bekletilir. Bu işlem 2 ya da 3 kez uygulanır. Son olarak tırnaklara cila sürülür tekrar UV ışığında 60 saniye bekletilir ve solüsyon ile tırnaklar silinerek işlem sonlandırılır. Tüm bu işlemler hem el tırnaklarına hem de ayak tırnaklarına uygulanabilir. Bütün bu işlemlerin uygulamasını yapan kişi uzman olmalıdır ve işlemi titizlik ile dikkat ederek yapmalıdır. Merkezimizde bu uygulama profesyonel bir şekilde, donanımlı kişiler tarafından yapılmaktadır.


Kalıcı Oje Nasıl Çıkartılır?

Kalıcı ojeyi çıkartmak için bu uygulamaya özel solüsyonlar kullanılır ve bu solüsyon dökülmüş bantlar tırnakta 15 dakika kadar bekletilir. Bu işlem sonucunda geriye kalan ojeler törpüleme yoluyla çıkartılır.


Kalıcı Ojenin Tırnakta Kalma Süresi Ne Kadardır?

Kalıcı oje uzman kişi tarafında yapıldığı taktirde ve uygulama yapılan kişi günlük yaşantısında ellerini çok sıcak ya da çok soğuk suda uzun süre tutmaktan kaçınıp, tırnaklarını törpülemez ise kalıcılığı arttırılır. Bunun dışında kalıcı ojenin tırnakta kalma süresi 15 gün ile 1 ay arasında değişebilir.


Kalıcı Oje Tırnağa Zarar Verir Mi?

İşlemi uygulayan kişi bu alanda uzman ve yapılan güzellik merkezi güvenilir, temiz bir yer ise kalıcı oje uygulamasında hiçbir sıkıntı ile karşılaşılmaz. Ayrıca kalıcı oje işleminde kullanılan tüm ürünler tırnağa ve insan sağlığına zararsız ürünlerden oluşmaktadır.

 

El Ayak Parafin Bakımı Detaylı Bilgi

Lütfen telefonunuzu dik konuma getiriniz.