MAKK Güzellik Merkezi

Bölgesel Zayıflama

Hafta içi Cumartesi Pazar
09:30 - 19:00 09:30 - 19:00 09:30 - 19:00
Hi-fu (Ameliyatsız vücut sıkılaşma)

Hi-Fu (Ameliyatsız Vücut Sıkılaşma)

Hi-Fu (Ameliyatsız vücut sıkılaşma), ultrason yöntemler kullanılarak sıkılaştırma ve incelme tedavisi anlamına gelmektedir. Egzersiz ve diyet programlarından sonra bölgesel yağlardan Hı-Fu teknolojisi ile kurtulmak mümkün. Ses dalgaları ile çalışan Hı-Fu incelme programları, hedeflenen bölgelere odaklanarak aralıklı atışlar yapmaktadır. Hı-Fu ile deri altında oluşan ısı enerjileri ile yağ moleküllerini parçalayarak kişinin sıkılaşması ve incelmesi sağlanır. Hı- Fu sayesinde tek bir seansta bile gözle görülür şekilde incelme sağlamak mümkün hale gelmektedir. Hı-Fu odaklı sıkılaşma yöntemleri, ses dalgasını mercek gibi toplar böylelikle hedefe odaklanmaktadır. Hı-Fu uygulama başlıkları sayesinde aralıklı halde atışlar yapılarak deri altında termal bakımdan bir ısı oluşumu sağlanır. Meydana gelen bu ısı, derinin üzerinde bir hasar bırakmaksızın yalnız deri altında oluşan bölgesel nitelikli yağları hedefler. Hedeflenen ısılar sayesinde ise yağların erime oranı büyük bir ölçüde kolaylaşmaktadır. Hı-Fu işlemi, zayıflama işlemi olmayıp incelmeye yönelik uygulanan bir tedavidir.

Hı-Fu Hizmetleri

Hı-Fu (Ameliyatsız vücut sıkılaşma) işlemlerinde, uygulama öncesinde yüzde var olan güneş koruyucuları, kremi makyaj gibi etkenler silinmektedir. Sonrasında cilde, soğuk jel ve kayganlaştırıcı jeller sürülmektedir. Seçilen başlıklar, çizilen haritalandırmaya  göre cilt yüzeyinde gezdirilerek işlemler tamamlanır. Hassas ciltlerdeki hassasiyeti azaltmak için özel işlemler uygulanmaktadır. Uygulama süreleri, işlemin gerçekleştirildiği  bölgenin boyutuna bağlı olarak yaklaşık 20 ve 30 dakika aralığındadır. İşlem sonrası oluşan hafif nitelikteki kızarıklar için yatıştırıcı maskeler veya nemlendiriciler kullanılmaktadır. Böylece cildin yatıştırılması sağlanmaktadır. Hasta, işlem sonrasında günlük hayatına tekrar dönebilmektedir.  Yalnız hastanın uygulama sonrasındaki o gün içerisinde, güneşli mekanlara çıkmaması, yüz üstü bir şekilde yatmaması gerekmektedir. Buna ilaveten sauna-hamam gibi sıcak ortamlara girmemesi ve havlu ile yüzünü silmemesi gerekmektedir. Hasta işlemden 1 gün sonra, tüm rutin işlemlerini gerçekleştirebilmektedir. Hı-Fu uygulamaları, tek seans olup yağlı ciltlerdeki etkisi 2. seans ile mümkündür.

Hı-fu işlemleri ile basen yağlarını eritme, sırt yağlarını eritme, karın germe, kol içi kısımları, bacak içi germe, karın yağlarını eritme gibi birçok işlem yapılmaktadır. Bunun yanı sıra yüz tedavi alanlarında; gıdı toplama, yüz toparlama gibi işlemler yapılmaktadır.

G5 masajı Detaylı Bilgi
Lenf Drenaj Detaylı Bilgi
Pasif jimnastik Detaylı Bilgi
Selülit Masajı Detaylı Bilgi
Zayıflama Masajı Detaylı Bilgi

Lütfen telefonunuzu dik konuma getiriniz.