MAKK Güzellik Merkezi

Cilt Bakımı

Hafta içi Cumartesi Pazar
09:30 - 19:00 09:30 - 19:00 09:30 - 19:00
Medikal cilt bakımı

Medikal Cilt Bakımı

Medikal cilt bakımı, cilt tabanın üst yüzeyindeki kirlerin temizlenmesini amaçlayan bir işlemdir. Günlük hayatta cildin gördüğü toz kir, sigara dumanı, makyaj artıkları gibi etkenler cildin genel olarak parlaklığının gitmesine ve gözeneklerdeki boşlukların dolmasına sebebiyet vermektedir. Bu nedenle cildin derin bir temizliğe ihtiyacı vardır.

Merkezimizde yapılan medikal cilt bakımında, cildin üst tabakasındaki ölü hücreler peeling sayesinde giderilmektedir. Peeling işleminden sonra buhar aşaması yapılmaktadır. Bu işlem gözeneklerin açılmasına ve temizlenmesine olanak sağlamaktadır. Cildin üst tabakasında oluşan siyah nokta ve yağ kistleri medikal cilt bakımımız sayesinde temizlenir. Bakımdan sonra ciltte hafif pembelik oluşsa da ciltte daha da fazla parlak ve sağlıklı bir görünüm meydana gelir.


Kimler Medikal Cilt Bakımı Yaptırmalı

Cildiniz sık sık akneye maruz kalıyorsa bu sorunun giderilmesi için medikal cilt bakımı faydalı olmaktadır. Özellikle ciltteki komedon, aknelerin oluşumuna sebebiyet verir. Bu yüzden komedonların azalması için temizlenmesi ve akne oluşumun giderilmesi, medikal cilt bakımı ile uygulanmaktadır. Cilt temizlendikten sonra uygun maske ve serum işlemleri yapılmaktadır. Bu işlem de kişinin cilt yapısı önemlidir çünkü yağlı veya kuru ciltler için ayrı ürünler kullanılması gerekmektedir.


Ne Sıklıkla Yapılmalı

Medikal cilt bakımı uygulaması yine kişilerin cilt yapısına göre farklılık göstermektedir. Bu sorunlu ciltler için ayda bir, normal ciltler için 3-4 ayda bir tekrarlanması gereken bir bakım rutinidir. Önemli olan kişinin cilt yapısında oluşmuş lekeler ve izlerin doğru cilt tipine göre bakımını yapmaktır.

Medikal cilt bakımı uygulamasından sonra dikkat edilmesi gereken bazı durumlar vardır. Uygulamadan sonra birkaç gün cildin güneşin zararlı etkilerinden korunması için güneş koruyucu kullanmak gerekmektedir. İşlemden sonra kimyasal ürün kullanımından kaçınılmalı ve uygulama sonrasında 3 saat boyunca cilde su değdirilmemelidir. Medikal cilt bakımı işleminden sonra, gün içinde cilde hiçbir kozmetik ürünün kullanılmamasına özellikle dikkat edilmesi yapılan işlemin kısa vadede yararını görmeyi sağlar. Tüm cilt tiplerine yapılabilen medikal cilt bakımı pürüzsüz bir görünüm sağlayacağı gibi cildinizin canlılığını korumayı ve tazelenmesini sağlayacaktır. Sonrasında dikkat edilmesi gereken hususlara birebir uyulup, bakım belirlenen rutinlerde tekrar edildiğinde cildiniz gençliğini koruyacaktır.

Dermapen Detaylı Bilgi
Hidrofacial Detaylı Bilgi
Hi-fu (Ameliyatsız yüz germe Detaylı Bilgi
Cilt DNA Bakımı Detaylı Bilgi

Lütfen telefonunuzu dik konuma getiriniz.