MAKK Güzellik Merkezi

Kuaför

Hafta içi Cumartesi Pazar
09:30 - 19:00 09:30 - 19:00 09:30 - 19:00
Brazilya Fönü

Brezilya Fönü

Brezilya fönü, özellikle çok kıvırcık saçlar ile kalın telli saçlara sahip olan kadınların yaygın olarak tercih ettiği bir uygulamadır. Çünkü kıvırcık saçlara sahip olan kadınlar brezilya fönü yaptırarak saçları düz şekle ulaşmakta ve bunu uzun bir süre kullanmaktadırlar. Brezilya fönü oldukça ekonomik ve kalıcı olması özelliği ile tercih edilmektedir. Brezilya fönü popüler bir yöntemdir. Brezilya fönü yüksek kalitede profesyonel şekilde yapıldığı zaman harika sonuçlar yaratır. Bu yüzden, brezilya fön uygulamasında kullanılan malzemeler ve keratin bakımı yüksek standartlara ve son teknolojiye uygun olması önemlidir.

Brezilya fönü yaptıran kadınların saçları düzleştiği için her zaman saçları bakımlı görülmektedir ve fön ihtiyacı hissetmezler. Özellikle yaz aylarında tercih edilmektedir. Ayrıca her gün saçlara fön çektirirken yüksek ısı saçları oldukça yıpratmakta ve zarar vermektedir. Oysa brezilya fönü yapılırken saçlara keratin bakım da uygulanarak uzun bir süre saçların düz olması sağlanmaktadır.


Brezilya Fönü Uygulaması

Brezilya fönü, uzman kuaförler tarafından uygulanırken saça aynı zamanda keratin uygulama işlemleri de yapılarak bakımı sağlanır ve kıvırcık saçlar dümdüz hale getirilir. Brezilya fönüne başlamadan önce saçların temiz olması için sağlam bir şekilde yıkama işlemlerinin yapılması gerekir. Brezilya fönünde uygulanan keratin bakım saç diplerine değil saçın diğer bölümlerini uygulanır. Bu yüzden uygulanan brezilya fönü tekniğinde saçlara zarar verilmemektedir. Kimyevi maddelerin uygulandığı alanlara da yüksek kalitede özel içerikli keratin bakımı yapılır.

Brezilya fönünde uygulanan tekniğin bir çok avantajı bulunmaktadır. Brezilya fönü ile saçlardaki düzleşme uzun süreli kalıcılığa sahiptir. Bu yöntemde saçı düzleştirmek için bazı kimyasal maddeler verilerek saçın düzleştirilmesi hedeflenmektedir. Saçlar uzadıkça, uzama süresine göre eski haline yavaş yavaş geri gelir. Hızlı uzayan bir saçta brezilya fönü yaklaşık olarak 6 ay kalıcılığını korumaktadır.

Keratin bakımla birlikte bitkisel içerikli şampuanlar kullanılır. Brezilya fönünden sonra da saçların daha yumuşak ve parlak görünmesini sağlamak için bakım şart olmaktadır. Böylelikle saçlar hem onarılmakta hem canlanmaktadır. Saçları kıvırcık olan ve özellikle sık sık elektriklenmeye maruz kalan kadınlara uygulanan bu yöntem oldukça başarılı sonuçlar vermektedir.

Saç Kesim Detaylı Bilgi
Saç Boyama Detaylı Bilgi
Saç Fön Çekme Detaylı Bilgi
Saç Röfle Detaylı Bilgi
Saç Ombre Detaylı Bilgi
Saç Sombre Detaylı Bilgi
Saç Balyaj Detaylı Bilgi
Saç Keratin Bakımı Detaylı Bilgi
Gelin Saç Tasarımı Detaylı Bilgi
Kaş - Bıyık alma Detaylı Bilgi

Lütfen telefonunuzu dik konuma getiriniz.