MAKK Güzellik Merkezi

Kuaför

Hafta içi Cumartesi Pazar
09:30 - 19:00 09:30 - 19:00 09:30 - 19:00
Saç Fön Çekme

Saç Fön ile Bakımlı Saçlar

Güzellik denildiğinde akla gelen en önemli unsur bakımlı olmaktır. Bakımlı olmak temiz ve doğal görünümlü olmayı da beraberinde getirir. Güzellik ve bakımın olmazsa olmazı saçların nasıl göründüğü ile ilgilidir. Düzgün taranmış ve fön çekilmiş saçlar, saç şekillendirmenin temellerinden olup bakımlı görünmenin tamamlayıcısıdır. Saçın daha düzgün görünmesinin ilk şartlarından olan fön, hazırlık gerektirir. Yeni yıkanmış ve iyi bakım yapılmış saça fön uygulandığı zaman kalıcılığı uzun süren, çabuk bozulmayan saçlar ortaya çıkar. Saç yıkanırken kullanılan ürünlerin alkol içermemesine dikkat etmek gerekmektedir. Durulama suyunun soğuk olması ve ısıya karşı dayanıklı ürünler kullanılması saç bakımı için önem arz eder.

Saç yıkandıktan sonra baskı yapmadan yumuşak hareketlerle  kurutulmalı, tam kurutma sağlamadan tarama ya da şekillendirme işlemine başlanmamalıdır.  Doğal kıllardan üretilmiş fırça ile iyonik saç kurutma makineleri ile çekilen fön, saçta elektriklenmeyi önler ve düzgün görünüm sağlar. Saçın doğal görünümüne uygun şekillendirmek, bakımlı görünmesini sağlayan en önemli faktörlerdendir. Başın ense bölgesinden başlayıp adım adım ilerlenen teknikle çekilen fön saçın, daha güzel görünmesini sağlayacaktır.


Saç Yapınıza Göre Fön

 Kadınlar güzellik için yüzyıllardır farklı teknikler denemiş ve bu yöntemler için harcama yapmaktan da çekinmemiştir. Bu yöntemlerin başında saç için uygulanan teknikler yer almaktadır. Rengi, yapısı ve boyu fark etmeksizin düzgün şekillenmiş saçlar her zaman dikkat çekici olmuştur. Kişinin yüzünün yapısına ve saçının yapısına uygun çekilecek fön, düz, dalgalı ve hareketli şekilleriyle öne çıkıp, güzelliği  daha ön plana çıkartmaktadır.

Günümüzde iş hayatında en az erkekler kadar boy gösteren kadınlar, dış görünümüne önem vermektedir. Uyumlu, temiz ve ütülenmiş kıyafetlerle birlikte iyi çekilmiş fön ile şekillendirilmiş saçlar dış görünümde önemli rol oynamaktadır. Böylelikle kusursuz görünmek mümkün olacak, kadının çekiciliği düzgün taranmış saçlar ile artacaktır. Dikkat çekici ve güzel görünmek, kadınlar için vazgeçilmezdir. İyi görünümün parçası olan saçların da vazgeçilmezi yine iyi taranmış saçlardan geçmektedir. Bunun için gidilen güzellik merkezlerinde, kullanılan ürünlerden şampuandan kreme, fön makinesinden fırçaya kadar hepsinin temiz ve kaliteli olmasına özen gösterilmelidir. Unutulmamalıdır ki, güzel taranmış saçların güzelliği, iyi ürünlerle yıkanmış, bakım yapılmış, iyi kurutulmuş, doğal kıllardan yapılan fırçalarla çekilmiş fönden gelmektedir. 

 

  

Saç Kesim Detaylı Bilgi
Saç Boyama Detaylı Bilgi
Saç Röfle Detaylı Bilgi
Saç Ombre Detaylı Bilgi
Saç Sombre Detaylı Bilgi
Saç Balyaj Detaylı Bilgi
Brazilya Fönü Detaylı Bilgi
Saç Keratin Bakımı Detaylı Bilgi
Gelin Saç Tasarımı Detaylı Bilgi
Kaş - Bıyık alma Detaylı Bilgi

Lütfen telefonunuzu dik konuma getiriniz.