MAKK Güzellik Merkezi

Kuaför

Hafta içi Cumartesi Pazar
09:30 - 19:00 09:30 - 19:00 09:30 - 19:00
Saç Balyaj

Saç Balyaj

Balyaj direkt saça, saçın tamamına ya da saç uçlarına doğru uygulanan saç rengini açmaya yönelik bir teknik olarak pek çok kadın tarafından tercih edilmektedir. Balyaj yönteminde amaç doğal saç rengini korumak ve aralara farklı renkler eklemektedir. Profesyonel şekilde uygulanan bir balyaj işleminde ana saç renginin sahip olduğu tonlara göre açık renklerde balyaj yapılmaktadır. Aynı zamanda, balyaj  tekniğinde kullanılan boya farklı yoğunluklarda kullanılabilmektedir. Bu yüzden, kişilerin talep ettiği renkler ile uzman kuaförlerin analizleri birleştirilerek elde edilen renk yoğunluklarında balyaj seçilir. Alanında uzman kuaförlerimiz kişinin ten rengine, yüz tipine ve saç yapısı ile doğal rengine göre olabilecek en iyi balyaj renk tonlarını değerlendirerek uygulama yapmaktadır.

Bazı saçlarda oldukça yoğun bir renk tonu kullanabilirken bazı saç modellerinde ise daha az renk kullanılarak ışıltılı ve parlak bir görüntü kazandırılmaktadır. Saçların doğal rengi acık kumral tonlarındaysa uçlara uygulamak için bal rengi yada karamel rengi gibi tonlar tercih edilir. Balyaj ile birlikte, hem saçlar doğal görülmekte hem de daha parlak hale gelmektedir. Bununla birlikte, saçlar daha sağlıklı görünüme kavuşturulur. Balyaj tekniğinde renkler birbirine karışmaz. Röfle ile kıyasladığımızda balyaj daha doğal bir görünüşe sahiptir. Balyaj sonucu saçlara en doğal görünüm kazandırılmaktadır. 


Saç Balyaj Uygulaması

Balyaj, tüm saç türleri için uygulanabilmektedir. Düz saçlar, dalgalı saçlar yada kıvırcık saçlar için farklı tekniklerle uygulama yapılarak saçlara mükemmel görünüm kazandırılır. Balyaj uygulamasında kullanılan renkler oldukça kaliteli seçilmektedir. Balyaj tekniğinde önemli olan saçın kendi rengi ile yapılan balyaj rengi arasındaki uyumdur. Bununla birlikte, renk geçişinin oldukça yumuşak bir geçiş olması gerekmektedir. Bu yüzden renk tonlarının seçimi profesyonel şekilde yapıldığında harika sonuçlar elde edilir. Bu yumuşak geçişleri sağlamak için de saç uçlarından tutamlar ayrılarak tarama işlemleri yapılır ve bu şekilde saça yedirilerek, yavaş ve yumuşak olması sağlanır. Böylece doğal bir görünüm yakalanır. Balyaj ile saç rengi tamamen değiştirilmez sadece aralara renk atılarak ışıltı verme işlemi yapılır. Böylelikle yüksek trendler arasında yer alan balyaj tekniği uygulamasıyla mükemmel saçlara kavuşursunuz.

Saç Kesim Detaylı Bilgi
Saç Boyama Detaylı Bilgi
Saç Fön Çekme Detaylı Bilgi
Saç Röfle Detaylı Bilgi
Saç Ombre Detaylı Bilgi
Saç Sombre Detaylı Bilgi
Brazilya Fönü Detaylı Bilgi
Saç Keratin Bakımı Detaylı Bilgi
Gelin Saç Tasarımı Detaylı Bilgi
Kaş - Bıyık alma Detaylı Bilgi

Lütfen telefonunuzu dik konuma getiriniz.