MAKK Güzellik Merkezi

Kuaför

Hafta içi Cumartesi Pazar
09:30 - 19:00 09:30 - 19:00 09:30 - 19:00
Saç Sombre

Saç Sombre

Sombre, ombrenin daha yumuşak halini ifade etmektedir. Profesyonel düzeyde yapılan sombre uygulamasında, geçiş tekniğinde daha yumuşak geçişler elde edilmektedir. Sombrede saçların dibinden renk açma işlemi başlamaktadır ve saçın renginin bir kaç ton açık tonları ile diplerden başlayarak aşağıya doğru yavaş yavaş açılması işlemini ve tekniğini kapsamaktadır. Bu yöntemde saç dipleri ve saç uçları arasındaki renk geçişlerinin daha yumuşak olması sağlanır.


Saç Sombre Özellikleri

Sombre uygulaması uzun süreli ve ekonomik bir işlemdir. Sombre yaptırdıktan sonra saçın sürekli olarak boyanmasına gerek yoktur. Ombre ile kıyasladığımızda, sombre işleminde saç daha doğal bir görünüme kavuşmaktadır. Çünkü renk geçişleri çok daha yumuşaktır. Sombre uygulamasında saçlarda ışıltılar ve doğal renk arasındaki fark çok uçuk noktalarda değildir. Bu yüzden de daha doğal görünür. Renk geçişlerinin hafif olması ile birlikte çok uçuk açık renkler pek tercih edilmez. Güzellik uzmanları, müşterilerin saç ve ten rengine en çok uyum gösterecek renk seçiminde yardımcı olurlar. Uzmanlar tarafından doğal saç renginden en fazla 2 ton kadar açık seçilmesi önerilmektedir. Böylece daha açık tonlar elde edilerek doğal bir görünüm kazandırılır. Kumral tonlardaki doğal saç rengine yapılacak olan sombre renkleri küllü sarı, karamel ya da bal rengi olabilir. Kızıl bir saça sahipseniz o zaman sombre ile uygulanan renkler altın ve çikolata tonları ile kestane tonları olabilmektedir.Sombre işlemleri yapılırken kullanılan malzemeler ve boyaların kalitesinin yüksek standartlarda olması önemlidir.


Saç Sombre Yapılışı

Sombre işlemi ince telli saçlara ya da kalın telli saçlara yapılabilmektedir. Aynı şekilde düz saçlar, kıvırcık saçlar için de uygulanır. Sombre tekniği yapılmadan önce saçlar düzleştirilir ve sonra sombre boyama işlemlerine başlanır. İşlemlerde ombre tarağı kullanılmaktadır. İşlemler yapılırken küçük tutamaklar şeklinde saçlar ayrılır ve boyalar sürülür. Bu işlemde çok yumuşak geçişler olduğu için siyah saça, koyu renk saça karamel tonlar tercih edilmektedir. Sombre saç tekniği saç uçlarını bir kaç ton açma tekniği ile renklendirme yöntemine dayanmaktadır. Sombre işlemi uzman kuaförler tarafından profesyonel düzeyde uyguladığı zaman saçlar daha hacimli ve daha ışıltılı görünmektedir.

Saç Kesim Detaylı Bilgi
Saç Boyama Detaylı Bilgi
Saç Fön Çekme Detaylı Bilgi
Saç Röfle Detaylı Bilgi
Saç Ombre Detaylı Bilgi
Saç Balyaj Detaylı Bilgi
Brazilya Fönü Detaylı Bilgi
Saç Keratin Bakımı Detaylı Bilgi
Gelin Saç Tasarımı Detaylı Bilgi
Kaş - Bıyık alma Detaylı Bilgi

Lütfen telefonunuzu dik konuma getiriniz.