MAKK Güzellik Merkezi

Kuaför

Hafta içi Cumartesi Pazar
09:30 - 19:00 09:30 - 19:00 09:30 - 19:00
Saç Keratin Bakımı

Saç Keratin Bakımı

Hava şartları, şampuanlar, saç boyaları, sprey, jole, köpük gibi sabitleyici ürünler ve çeşitli ısıl işlemler saçların yıpranmasına sebep olmaktadır. Saçlarda göz ile görülebilecek bu yıpranma, saçın yapısındaki keratin maddesinin azalması sonucu oluşmaktadır. Uygulanan tüm işlemler ve çevre şartları saçın yapısındaki keratini azaltmakta ve saçların kırılmasına, kopmasına, cansız bir hal almasına sebep olmaktadır. Merkezimizde saçlardaki keratinin eksilmesi sonucu oluşan kuru ve cansız görünümü gidermek için keratin bakımı uygulaması yapılmaktadır. Saçları hasarlara karşı koruyan bu bakım yöntemi ile kabarmalar önlenirken, bukleli saçların bukleleri belirginleşmektedir. Ayrıca saçların parlak ve canlı bir görünüm kazanması sağlanmaktadır.


Saç Keratin Bakımı Uygulamasının Faydaları

Canlılığını yitirmiş ve ısıl işlem görmüş saçlara sahip kişilerin çok sık tercih ettiği keratin bakımı, içeriğindeki yoğun nemlendirme ve keratin sayesinde yıpranmış saçları eski sağlığına kavuşturmak için birebirdir. Merkezimiz de uygulanan keratin bakımının faydaları şu şekilde sıralanabilir;

* Bu bakım saçlarda canlılık, parlaklık sağlarken aynı zamanda onarım da sağlamaktadır. Keratin içeren ürünler başlı başına etkili olamayabilir, içeriğinde farklı maddelerin de olduğu bu ürünlerdeki keratin miktarı, bakımda uygulanandan çok azdır. Bu sebeple, keratin bakımını bu ürünlerden ayıran en önemli özelliği keratin miktarının fazla oluşu ve saçlarda onarım sağlamasıdır.

* Bakım esnasında yapılan keratin takviyesi ile canlılığını yitirmiş ve incelmiş olan saç telleri kalınlaşır ve pürüzsüzleşir. İşlem sonucunda saçlar daha parlak ve sağlıklı bir görünüm kazanmaktadır. Ayrıca keratin maddesi saç telini kaplayarak, saçların çevresel etkilerden korunmasını sağlamaktadır.

* Kuru, yıpranmış ve boyalı saçlara keratin bakımı yapılmasının ardından yıpranmalar içten içe devam ediyor olabilir. Bu yüzden özellikle bu tarz sorunlar yaşayan kişilerin keratin yüklemesinin ardından temiz içerikli saç bakım ürünleri kullanmaları gerekmektedir. Keratin bakımının etkilerinin daha uzun sürmesi için sülfatsız yani tuzsuz şampuan kullanılması etkili olacaktır.

* Saç bakım ürünlerinin içerisindeki kimyasallar, saçın yapısındaki keratin yapısını bozduğu için saçlar cansız bir görünüm kazanır. Doğal keratin bakımında ise kimyasal içerik bulunmadığından yıpranmış görünüm ortadan kaldırılarak sağlıklı ve parlak bir saç yapısı elde edilir.

Saç Kesim Detaylı Bilgi
Saç Boyama Detaylı Bilgi
Saç Fön Çekme Detaylı Bilgi
Saç Röfle Detaylı Bilgi
Saç Ombre Detaylı Bilgi
Saç Sombre Detaylı Bilgi
Saç Balyaj Detaylı Bilgi
Brazilya Fönü Detaylı Bilgi
Gelin Saç Tasarımı Detaylı Bilgi
Kaş - Bıyık alma Detaylı Bilgi

Lütfen telefonunuzu dik konuma getiriniz.