MAKK Güzellik Merkezi

Kuaför

Hafta içi Cumartesi Pazar
09:30 - 19:00 09:30 - 19:00 09:30 - 19:00
Gelin Saç Tasarımı

Gelin Saç Tasarımı

Beklediğiniz o büyük gün geldi ve hazırlıklar tüm hızı ile başladı. Gelinliğiniz, aksesuarlarınız hazır ve geldi sıra Gelin Saçı seçiminize. Hayatınızın en anlamlı, en özel anlarından birisi olan düğün gününüzün muhteşem bir anı olarak geçmesinde ve o günleri andığınızda yüzünüzde gülümsemeler oluşmasında hiç şüphesiz gelin saçınızın da yeri çok büyüktür. İçinize sinmeyen, beğenmediğiniz bir saç modeli sizi o en özel gününüzde kötü hissettirecektir. Saçınızın modeli kadar bozulmadan tüm gece aynı gösterişle kalabilmesi de oldukça önemlidir.


Gelin Saçı Seçimi Yapılırken Nelere Dikkat Edilir?

Öncelikle seçimde kararsız kalacağınız ihtimalini düşünerek yakın ve fikrine güvendiğiniz bir arkadaşınızdan kuaföre sizinle gelmesini rica etmelisiniz. Gelinliğinizin ve diğer aksesuarlarınızın fotoğrafını ya da kendisini yanınızda götürerek karar vermenizi kolaylaştırabilirsiniz. Gelin Saçı modelinizi seçerken düğününüzün nerede ve nasıl bir mekânda olacağına dikkat ediniz. Birçok kişi tarafından tercih edilen kır düğünlerinde salaş bir topuz veya açık bir model tercih etmelisiniz. Gelin Saçı modelinizi seçerken önemli bir diğer nokta da hava koşullarıdır. Yüzünüzün yapısı Gelin Saçı modelinizi seçerken önemli bir yere sahiptir. Zayıf olan gelinlerde seçilen topuzlar daha farklı, toplu olan gelinlerdeki model daha farklıdır. Yuvarlak bir yüze sahipseniz saçınızı kısa kestirip açık bir model tercih edebilirsiniz. Kare bir yüz yapısına sahipseniz topuzunuzda kâküle de yer verirseniz daha gösterişli bir saç modeline sahip olabilirsiniz. Üçgen bir yüze sahip iseniz saç tepesinden bir modeli tercih edebilirsiniz. Gelin saçı modelinizi seçerken damadın da boyuna dikkat etmelisiniz. Boyunuz damada oranla daha kısa ise uzun topuzlarla boy farkını kapatabilirsiniz Düğünden önce son bir kez mutlaka provaya gidin


Gelin Saçı Model Çeşitleri

Topuz Saç modelleri dağınık topuzlar, toplu topuzlar, ensede topuzlar, atkuyruğu modelleri, duvaklı gelin saçı modelleri, kâküllü gelin saçı modelleri, taçlı gelin saçı modelleri, tokalı gelin saçı modelleri, örgü gelin saçı modelleri, taşlı gelin saçı  modelleri, çiçekli gelin saçı modelleri, salaş gelin saçı modeller, taraklı gelin saçı modelleri, doğal görünümlü gelin saçı modelleri gibi bir çok modeli vardır.

 

Saç Kesim Detaylı Bilgi
Saç Boyama Detaylı Bilgi
Saç Fön Çekme Detaylı Bilgi
Saç Röfle Detaylı Bilgi
Saç Ombre Detaylı Bilgi
Saç Sombre Detaylı Bilgi
Saç Balyaj Detaylı Bilgi
Brazilya Fönü Detaylı Bilgi
Saç Keratin Bakımı Detaylı Bilgi
Kaş - Bıyık alma Detaylı Bilgi

Lütfen telefonunuzu dik konuma getiriniz.