MAKK Güzellik Merkezi

Kuaför

Hafta içi Cumartesi Pazar
09:30 - 19:00 09:30 - 19:00 09:30 - 19:00
Saç Ombre

Saç Ombre Uygulaması

Ombre oldukça popüler bir uygulama olarak sıklıkla profesyonel şekilde yapılan saç renklendirme tekniklerinden birisidir. Ombre temelinde saçın farklı teknikle boyanma işlemi ile boyama tekniği yatmaktadır. Ombrenin kelime anlamı gölge demektir. Uygulanan ombrede ağırlık olarak saç uçları boyanmaktadır ve saç uçlarının renk tonu doğal saç renginden oldukça açık tonlarda boyanmaktadır. Böylece ombre ile harika saçlar yaratılır.


Ombreli Saç Özellikleri

Ombre uygulamasında saç uçlarını boyarken çok keskin çizgilerle değil yumuşak çizgilerle ve yavaş yavaş açık tonlara geçerek bir boyama tekniği kullanılır. Son zamanlarda yüksek trendler arasında yer alan gri ombreler oldukça revaçtadır. Ombre uygulamasındaki amaç, saç uçlarına farklı bir renkle açıcı işlem uygulanmasıdır. Ombre uygulaması ile saçlarda daha çok hareketlenme elde edilir. Açık renkli saç yada koyu renkli saçın uçlarına yapılan gölgeler saça canlılık kazandırmakta ve bir hareketlilik sağlamaktadır. Ombre işlemi, düz saçlara, dalgalı, kıvırcık saçlara çok farklı konseptlerde uygulanmaktadır. Saçlara uygulanan ombrenin yoğunluğu da farklı olabilmektedir. Ombre sonrasında saçta bir ışıltı ortaya çıkmaktadır. Ombre işlemlerinde en çok tercih edilen renk küllü renk tonlarıdır. Uzman kuaförlerin uyguladığı özel tekniklerle birlikte kaliteli boyaların kullanılması ile saçlarda çok doğal bir görünüm elde edilmektedir.


Ombre Yapılışı

Profesyonel şekilde uygulananombre tekniklerinde saç boyasının geçişleri yumuşak şekilde tasarlanır. Bazı ombreler krepe yapılarak kullanılabilir bazıları ise krepe yapılmadan da uygulama olabilir. Ombrede ince ışıltılar verilmek isteniyorsa ince ışıltılı ombre teknikleri, kalın ışıltı verilmek isteniyorsa kalın ışıltı teknikleri kullanılır. Ombrede en popüler olan yöntem, saç uçlarını genellikle daha açık karamel renklerine yada sarı renklerine boyamaktır. Gri, pembe, mavi ve siyah renkler tercihe göre kullanılır. Aynı zamanda kişilerin saç ve ten rengine göre uyum sağlayacak renkler doğallık için değerlendirilir. Saç uzunluğuna göre ombrenin başlayacağı yer belirlenir ve aşağıya doğru yavaş geçiş ve açık renklerle inilir. Ombre en güzel orta boy saçlarda ve uzun boy saçlar da kendini göstermektedir.  Ombrenin kalıcılığı da oldukça uzun sürmektedir. Saç uçlarına parlaklık, ışıltı ve farklı bir renk katmaktadır. Yenilenme süresi yaklaşık olarak 6 aydır.

Saç Kesim Detaylı Bilgi
Saç Boyama Detaylı Bilgi
Saç Fön Çekme Detaylı Bilgi
Saç Röfle Detaylı Bilgi
Saç Sombre Detaylı Bilgi
Saç Balyaj Detaylı Bilgi
Brazilya Fönü Detaylı Bilgi
Saç Keratin Bakımı Detaylı Bilgi
Gelin Saç Tasarımı Detaylı Bilgi
Kaş - Bıyık alma Detaylı Bilgi

Lütfen telefonunuzu dik konuma getiriniz.